Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Sidzina)
Położona w północnej częŚci wsi, przy głównej drodze.
Ufundowana przez W. K. Wojtusiaka. Polichromowana, trzykondygnacyjna. Na pierwszej kondygnacji widnieje napis: 1865 rok. Orędowniczko. Skaplerza. Módl się. za nami. Na drugiej kondygnacji w niszach płaskorzeźby Świętych:w częŚci Środkowej płaskorzeźbione przedstawienia Św. Jana Nepomucena (od frontu) oraz Św. Wojciecha (po lewej) i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej (po prawej). Najwyższą zajmuje figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na lewej ręce. Chrystus w lewej trzyma jabłko, prawa ma wzniesiona w geŚcie błogosławieństwa. Obie postacie w błękitnych sukniach, spowite w płaszcze intensywniejszej niebieskawej barwy. Przepasane złotymi lamówkami.
1965 r.
Miejscowosc: Sidzina