Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana Jezusa (Bystra)
Położona na roli Kowalczykowej, bezpoŚrednio przy głównej drodze przez wieŚ.
Ufundowana przez Józefa i Katarzynę Wojdyłów. Wykonano ją z piaskowca jest polichromowana, trzykondygnacyjna, zwieńczona kamiennym posągiem Chrystusa w długiej białej szacie, na której wyeksponowane jest serce. Postać przepasana zdobioną lamówką przez lewe ramię, przerzucony czerwony płaszcz, przewinięty przez lewą rękę, prawa ręka uniesiona z dwoma palcami wyprostowanymi, jak do przysięgi.W częŚci Środkowej płaskorzeźbione przedstawienia Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (od frontu) oraz patronów fundatorów: Św. Józefa z Dzieciątkiem (po lewej) i Św. Katarzyny (po prawej). W pierwszej kondygnacji jest wmurowana tablica z napisem: Któryś cierpiał za nas rany. Jezu zmiłuj się nad nami. Fundatorowie.
Miejscowosc: Bystra
Gmina: Bystra-Sidzina