Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka z figurą Matki Bożej (Zembrzyce)
Położona ok. 150 m na płd. od koŚcioła, po wsch. (lewej) stronie ul. KoŚcielnej.
Ufundowana w 1866 r. przez Jana i Agatę Wicińskich. Polichromowana, na cokole płaskorzeźbione przedstawienia patronów fundatorów: Św. Jana Chrzciciela (wyglądającego tu jak mały chłopiec; po lewej) i Św. Agaty (po prawej).
Miejscowosc: Zembrzyce
Gmina: Zembrzyce
Kapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki Bożej