Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Różańcowej (Sucha Beskidzka)
Kapliczka położona po lewej stronie przy ulicy Górskiej
Kapliczka szafkowa osadzona na kamiennym postumencie. Kapliczka przeszklona z trzech stron, zwieńczona żelaznym krzyżem. We wnęce postumentu znajduje się szklana figurka przedstawiająca popiersie świętego Jana Pawła II. W szafce kapliczki znajduje się figura Matki Bożej Różańcowej stojąca sztywno na niewielkim cokole. Dłonie Maryi złożone do modlitwy, a na prawej ręce, na tle dekoracyjnie udrapowanych szat, zawieszony długi niemal do ziemi różaniec. Biała suknia przewiązana jest niebieską szarfą. Głowę i ramiona, okrywa ciemnoniebieski płaszcz. Postać Matki Boskiej - smukła, drobna, rysy twarzy młodzieńcze i subtelne, zgodne z wyobrażeniem Boskiego piękna. Obok Figury matki Bożej znajdują się cztery małe figurki aniołków. Pomiędzy Aniołkami jest położony mały żelazny krzyż.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka