Kapliczka z figurą Matki Bożej Częstochowskiej (Sucha Beskidzka)
Kapliczka położona po prawej stronie ulicy Nad Skawą
Drewniana kapliczka umieszczona na drzewie, nakryta dwuspadowym daszkiem. W szycie kapliczki znajduje się krzyż a we wnęce kapliczki został umieszczony obraz Matki Bożej częstochowskiej. Matka Boża Częstochowska obraz Jasnogórski jest typem Hodegeteria, czyli Ta, która prowadzi. Wyobraża Maryję siedzącą na tronie z Dzieciątkiem Jezus na lewym ramieniu. W symbolice obrazu bardzo ważny jest gest ręki Maryi wskazującej na Jezusa. Jezus zaŚ nie zachowuje się jak małe dziecko. Choć jest wielkoŚci dziecka, lecz siedzi w pozie pełnej dostojeństwa jako młodziutki, ale już władca Świata. Cuda dokonane przez Matkę Boską Częstochowską wydają się zdarzać głównie na dużą skalę. Podczas Jej pobytu w Konstantynopolu, Odnotowano, że Ona przestraszyła i odgoniła oblegających miasto Saracenów. Podobnie było w 1655 r., mała grupa polskich obrońców była w stanie odpędzić od Sanktuarium dużo liczniejszą armię szwedzką. W następnym roku, Matka Boska została obwołana Królową Polski przez Króla Kazimierza.
II połowa XIX wieku
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Kapliczka z figurą Matki Bożej Częstochowskiej Kapliczka z figurą Matki Bożej Częstochowskiej Kapliczka z figurą Matki Bożej Częstochowskiej Kapliczka z figurą Matki Bożej Częstochowskiej