Kapliczka wnękowa z figurami Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej (Sucha Beskidzka)
Kapliczka położona na Zasypnicy
Kapliczka jest zbudowana na kształt litery "m" w formie korony z dwiema wnękami z murowanym krzyżem na szczycie. Na Krzyżu znajduje się wizerunek Ducha Świętego. We wnęce po prawej stronie znajduje się figura Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest przedstawiony cało postaciowo frontalnie w długiej białej szacie. Prawą rękę unosi do góry czyniąc znak pokoju, lewą dłonią wskazuje na Swoje Serce z którego wypływają dwa strumienie światła symbolizujące krew i wodę, które wypłynęły z Serca Jezusowego. Na cokole, na którym znajduje się figura Chrystusa znajduje się Jezu Ufam Tobie. We wnęce po lewej stronie znajduje się figura Matki Bożej, przedstawiona jest w białej sukni i chuście okrywającej głowę, na wierzchu płaszcz niebieski. Maryja przedstawiona jest na globie. Poniżej wnęk z figurami jest napis: AWE MARIA KRÓLUJ JEZU NAM WRAZ ZE SWOJĄ MATKĄ NIEPOKALANĄ. CZEŚĆ SERCU JEZUSA I MARYI. Kapliczka zbudowana jest z kamieni, od strony frontu ułożona mozaika z kamyczków. Obok kapliczki znajduje się tabliczka z napisem AVE MARIA KRÓLUJ NAM CHRYSTE, znajdują się na niej informacje o kapliczce.
1970 r.
Kapliczka wnękowa z figurami Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej złączonych w Duchu Świętym. Kapliczka została ufundowana przez Michała Leśniaka chcąc szerzyć kult Serca Jezusowego i Maryi, została poświęcona przez księdza Stanisława Leśniaka SAC.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka