Kapliczka wnękowa z figurą Matki Bożej Różańcowej (Sucha Beskidzka)
Kapliczka położona po lewej stronie drogi prowadzącej z ulicy Armii Krajowej na Podksięże.
Kapliczka wnękowa osadzona na drzewianym palu. Wnęka zrobiona w kłodzie drzewa nakryta półokrągłym daszkiem. We wnęce znajduje się figura Matki Bożej Różańcowej stojąca sztywno na niewielkim cokole. Dłonie Maryi złożone do modlitwy, a na prawej ręce, na tle dekoracyjnie udrapowanych szat, zawieszony długi niemal do ziemi różaniec. Biała suknia przewiązana jest niebieską szarfą. Głowę i ramiona, okrywa ciemnoniebieski płaszcz. Postać Matki Boskiej - smukła, drobna, rysy twarzy młodzieńcze i subtelne, zgodne z wyobrażeniem Boskiego piękna.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum miejskie Suchej Beskidzkiej
Kapliczka wnękowa z figurą Matki Bożej RóżańcowejKapliczka wnękowa z figurą Matki Bożej RóżańcowejKapliczka wnękowa z figurą Matki Bożej Różańcowej