Kapliczka z figurą Matki Bożej Różańcowej (Sucha Beskidzka)
Kapliczka położona w polu pod lasem po prawej stronie kilka metrów od polnej drogi, wychodzącej od ulicy Stromej (osiedle Burówka).
Kamienna kapliczka szafkowa na słupie. Wewnątrz kapliczki znajduje się niewielka figura przedstawiająca Matkę Bożą Różańcową stojącą frontalnie. Drobne dłonie Maryi złożone do modlitwy, a na prawej ręce, na tle dekoracyjnie udrapowanych szat, zawieszony długi niemal do ziemi różaniec. Żółta suknia przewiązana jest jasnoniebieską szarfą. Głowę i ramiona, okrywa żółty płaszcz. Postać Matki Boskiej - smukła, drobna, rysy twarzy młodzieńcze i subtelne, zgodne z wyobrażeniem Boskiego piękna. Słup pomalowany na żółto znajduje się na nim wyryta data powstania kapliczki 1963 r. górna część kapliczki szersza i pomalowana na zielono. Kapliczka dawniej była zamykana drewnianymi przeszklonymi drzwiczkami.
1963 r.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka