Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem na Błądzonce (Sucha Beskidzka)
Kapliczka położona jest po prawej stronie przy głównej ulicy Błądzonka, na przeciwko skrętu na ulicę Lipową (rozwidlenie dróg na osiedla w lewo Lipie, w prawo Błachutówka).
Kapliczka szafkowa drewniana z oszklonym frontem przymocowana do drzewa. Wewnątrz kapliczki znajduje się figura Matki Bożej z Dzieciątkiem przedstawieni frontalnie. Matka Boża trzyma Jezusa na lewej ręce. Dzieciątko jest ubrane w białą szatę, prawą dłonią wskazuje Maryję a lewą dłonią wskazuje na Siebie. Matka Boża jest ubrana w białą suknię oraz niebieski płaszcz okrywający głowę i ramiona. Szafka nakryta jest metalowym dwuspadowym daszkiem. Poniżej kapliczki również na drzewie przymocowany jest drewniany krzyż.
Kapliczka została odnowiona przez okolicznych mieszkańców, na drzewie, na którym jest umieszczona znajdują się znaki oznaczające zielony szlak pieszy.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka