Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej na Błądzonce (Sucha Beskidzka)
Współrzędne geograficzne: 49.751312, 19.579893
Kapliczka położona na prywatnej posesji po prawej stronie przy głównej drodze Błądzonka, kilka metrów poniżej skrętu na ulicę Konfederatów Barskich (osiedle Włochówka), a naprzeciwko skrętu na ulicę Leśną (osiedle Matuski).
Kapliczka szafkowa osadzona jest obecnie na kamiennym postumencie. Wewnątrz znajduje się figura przedstawiająca Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą. Szafka przeszklona oprócz tylnej ścianki, nakryta dwuspadowym daszkiem, zwieńczona krzyżem.
Kapliczka pierwotnie wisiała na lipie, następnie po jej ścięciu została osadzona na palu z drzewa oraz pomalowana na niebiesko.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej na Błądzonce Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej na Błądzonce Kapliczka szafkowa z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej na Błądzonce
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej