Kaplica na Błądzonce pw. św. Brata Alberta (Sucha Beskidzka)
Kaplica położona ok 300 metrów powyżej Remizy OSP Błądzonka. Podjazd po prawej stronie.
Kaplica na Błądzonce nosi wezwanie Świętego Brata Alberta. Jego wizerunek jest przedstawiony na obrazie w głównym ołtarzu, obok na ścianie znajduje się drewniana rzeźba Ukrzyżowanego Chrystusa. Kaplica posiada otwarty transept a także stylowe dekoracje przy ołtarzu i prezbiterium, które wiążą się z symboliką liturgii. Na ścianach znajdują się stacje drogi krzyżowej, wykonane z drewna w formie płaskorzeźb. Na bocznych ścianach przy ołtarzu znajdują się obrazy z wizerunkiem Błogosławionego Jana Pawła II (obecnie już świętego od 27 kwietnia 2014 r.) oraz drugi z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem. Wszystkie drewniane elementy na Ołtarzu, także ławki przeznaczone dla ministrantów i parafian oraz boazerie na ścianach i konfesjonał zostały wykonane przez Rodzinę Banasiów.
Murowana
1983 r., wmurowanie kamienia węgielnego
Kaplica została wybudowana w 1983 roku z pierwotnym założeniem jako punkt katechetyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, aby tam mogli uczyć się religii. Budowa nastąpiła z inicjatywy ówczesnego księdza Proboszcza Czesława Świniarskiego.Działkę pod budowę kaplicy ofiarowali Rozalia i Tadeusz Gieratowie. Budowę wspierali zarówno finansowo jak i własną pracą mieszkańcy Błądzonki. Najpierw została wykończona sala katechetyczna, którą poświęcił ks, Józef Dowsilas. Przez następne lata były prowadzone prace wykończeniowe kaplicy w górnej części powstałego budynku. W dniu 13 kwietnia 1986 r. została odprawiona pierwsza Msza święta. Uroczystości odpustowe Patrona kaplicy przypadają na dzień 17 czerwca.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Kaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata AlbertaKaplica na Błądzonce pw. św. Brata Alberta