Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka z figurą Matki Bożej (Toporzysko)
Położona w zach. części wsi, przy drodze Jordanów - Sidzina, w jej najwyższym punkcie.
Figura przedstawiająca Matkę Bożą ze złożonymi rękami, okrytą błękitnym płaszczem, osadzona jest na kamiennym cokole, na którym jest przymocowana tablica informująca o Fundatorach ról: Stąporowa, Duduwa, Ciapałowa, Rysiowa, Wierzbeckowa, Kaszubowa, Budkowa, Wierzbowa, Grobarzowa, Dział i Zagrody, Filakowa. Kapliczka nakryta blaszanym daszkiem zwieńczonym krzyżem.
Miejscowosc: Toporzysko
Gmina: Jordanów
Kapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki BożejKapliczka z figurą Matki Bożej