Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Osielec)
Położona w centrum wsi, na roli Sołtystwo, przy drodze Osielec - Łętownia.
Kapliczka zbudowana na planie kwadratu. Kapliczka murowana, potynkowana, z dwuspadowym dachem z wieżyczką na sygnaturkę. Powstała w 1985 roku na miejscu wczeŚniejszej murowanej z kamienia. W szczycie znajduje się przeszklona wnęka z figurką Matki Bożej. WejŚcie ze współczesną kratą. Wewnątrz w centralnym miejscu stoi rzeźba z piaskowca przedstawiająca upadek Chrystusa (podobno trzystuletnia, wczeŚniej rzeźba ta stała przed koŚciołem w Mucharzu). Nad nią wisi współczesny oleodruk "Serce Jezusa". Szerokość 310 cm, wysokość otworu drzwiowego 195 cm, szerokość 90 cm.
Miejscowosc: Osielec
Gmina: Jordanów
Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem