Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Naprawa)
Położona w płd. części wsi, przy drodze krajowej nr 28.
Czterokondygnacyjna kapliczka zwieńczona krzyżem z figurą Chrystusa. Na cokole poniżej płaskorzeźba przedstawiająca Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą w błękitnym płaszczu stojącą na półksiężycu, depczącą węża. Jej głowę okala 5 gwiazd. Poniżej Św. Józef trzymający na ręku Dzieciątko Jezus, zaś w prawej dłoni lilię, poniżej napis S.JÓZEF. Z lewej strony Św. Franciszek trzymający w dłoniach krzyż poniżej napis S.FRANCISZEK, z prawej Św. Anna nauczająca Matkę Bożą poniżej napis S.ANNA. Na froncie najniższej kondygnacji wyryty napis "Fundatorowie Franciszek i Anna Kwatyrowie. Fundator Ś.p. Józef Kwatera prosi o westchnienie do Boga. R.P.1905". Kapliczka polichromowana, dominująca barwa błękitna. Wysokość każdego z cokołów 85 cm, szerokość 40 cm.
1905 r.
Miejscowosc: Naprawa