Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Tarnawa Górna)
Położona po płn. stronie lokalnej drogi przez zach. część wsi, ok. 150 m na zach. od miejsca, w którym odgałęzia się ona od drogi Tarnawa Dolna - Kuków na granicy Tarnawy Górnej i Krzeszowa.
Murowana, potynkowana, wzniesiona na planie kwadratu, z dekoracyjnym gzymsem, obiegającym górną część jej Ścian. We wnęce ponad wejŚciem jest umieszczona mała figurka Serce Pana Jezusa. Wewnątrz polichromowana figura Chrystusa Upadającego pod Krzyżem. Powyżej wisi kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wymiary: szer 240, dł. 270 cm, wys. Do gzymsu 240, otwór drzwiowy: wys 160, szer 65 cm. Figura Chrystusa Upadającego pod krzyżem dł 96, szer 80, wys. 30 cm.
1916 r.
Miejscowosc: Tarnawa Górna