Kaplica pw. Matki Bożej Anielskiej (Zawoja)
Położona na terenie os. Mosorne.
Jest budynkiem z drewna modrzewiowego, zbudowanym na planie prostokąta, z dachem krytym gontem i zwieńczonym sześcioboczną wieżyczką, dobudowaną w miejsce starszej w 1970 r. Na ozdobnej fasadzie znajdują się trzy wnęki z polichromowanymi rzeźbami, dziełami nieznanego artysty ludowego z 1773 r., przedstawiającymi: Pietę (ponad wejściem), niezidentyfikowanego świętego (po lewej) i Św. Piotra (po prawej). Wewnątrz mieści się również drewniany, neogotycki ołtarzyk z obrazem Matki Bożej Anielskiej flankowanym przez figury Św. Antoniego i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
1905-08 r.
Zbudowana przez miejscowego gospodarza Wojciecha Trybałę.
Miejscowosc: Zawoja
Gmina: Zawoja
Kaplica pw. Matki Bożej AnielskiejKaplica pw. Matki Bożej AnielskiejKaplica pw. Matki Bożej AnielskiejKaplica pw. Matki Bożej AnielskiejKaplica pw. Matki Bożej AnielskiejKaplica pw. Matki Bożej AnielskiejKaplica pw. Matki Bożej Anielskiej