Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Zakrzów)
Położona niespełna 1 km na zach. od rozwidlenia osiedlowych dróg asfaltowych, na terenie os. Żarek, po płn. stronie drogi, biegnącej od ww. rozwidlenia przez pas lasu na stokach Żaru (527 m)
Kapliczka trzyczęściowa. Zwieńczona kamiennym krzyżem z wizerunkiem Ukrzyżowanego. Krzyż osłonięty metalowym daszkiem. W części środkowej wnęka z mocno podniszczoną kopią wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. W dolnej części postumentu wmurowana metalowa płyta z napisem: NA CHWAŁĘ BOGU/ZA DOZNANE ŁASKI/UFUNDOWAŁ/JAN RAK/DNIA 15.05.1930/PROSZĄC BLIŹNICH O POZDROWIENIE ANIELSKIE.
1930 r.
Ufundowana przez Jana Raka.
Miejscowosc: Zakrzów
Gmina: Stryszów