Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka z figurą Matki Bożej (Stryszów)
Położona przy drodze asfaltowej, prowadzącej do kościoła od głównej drogi przez wieś.
Posąg polichromowany przedstawiający wizerunek Matki Bożej stojącej na globie ziemskim oplecionym przez węża. W części środkowej znajduje się płaskorzeźbione przedstawienie Św. Rozalii (patronki, chroniącej od zarazy, stąd motyw czaszki poniżej), a w części dolnej - Chusta Św. Weroniki. Z boku widnieje napis: R.P.1836 z tyłu zaś: FK/M.O. Obok kapliczki leży głaz z wyrytym cytatem z Litanii polskiej ks. Jana Twardowskiego (jest to jeden z przystanków Szlaku ks. J. Twardowskiego, utworzonego w 2008 r. na terenie gminy Stryszów).
Miejscowosc: Stryszów
Gmina: Stryszów