Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Stronie)
Położona na płn. krańcach wsi, na wzniesieniu Kamionka (512 m). Przy drodze biegnącej na płd. od figury Św. Onufrego.
Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem wykonana z kamienia i polichromowana. Przedstawią Matkę Bożą stojącą na globie ziemskim z Dzieciątkiem na lewym przedramieniu. W dłoni Dzieciątka znajduje się jabłko. Figura osłonięta daszkiem z blachy. Na ścianie frontowej znajduje się napis: O MARYYA!/BEZ GRZECHU POCZĘTA/ PRZYCZEŃ SIĘ ZA NAMI/ WOJCIECH STANOWSKI Z ANNĄ ŻONĄ TĘ PA/ MATKĘ POSTAWIŁ W/ R.P. 1865 NA CHWAŁĘ/ NP MARYI RÓŻAŃCA/ŚWIĘTEGO. PROSI/PACIERZ I WESTCHNIENIE.
Ufundowana przez Wojciecha i Annę Stanowskich.
Miejscowosc: Stronie
Gmina: Stryszów
Powiat: wadowicki
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej