Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Stronie)
Położona w centrum wsi, na skrzyżowaniu lokalnych dróg do Zachełmnej i Zakrzowa.
Zbudowana na planie kwadratu, potynkowana, kryta przysadzistym czterospadowym dachem, zwieńczonym dużym, baniastym hełmem z latarnią, w której umieszczony jest dzwonek oraz głoŚniki, przez które płyną melodie pieŚni maryjnych. Wewnątrz znajduje się figura Chrystusa Upadającego pod Krzyżem. Od wsch. do kapliczka dobudowany jest nowy, otwarty od frontu przedsionek, w którym stoi stół ołtarzowy - odprawiane są tu czasami nabożeństwa.
XIX w.
Miejscowosc: Stronie