Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (Dąbrówka)
Współrzędne geograficzne: 49.824928, 19.582008
Położona na płn.-zach. krańcach wsi, po płn. stronie lokalnej drogi, prowadzącej przez os. Ostałowa Zagórska, za ogrodzeniem jednego z domów.
Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Figura polichromowana osadzona na postumencie, osłonięta blaszanym daszkiem. Postać Marii ze złożonymi na piersiach rękoma stojąca na globie ziemskim owiniętym wężem. W częŚci Środkowej postumentu płytka prostokątna wnęka z drewnianym krzyżykiem z wizerunkiem Ukrzyżowanego. W dolnej częŚci napis: NA CZEśĆ I CHWAŁĘ BOGU W TRÓJCY I NAJśWIĘTSZEJ MARYI PANNY POSTAWILI PAMIĄTKĘ MICHAŁ MIKA I KATARZYNA ŻONA W 1903 R. PROSZĄ O ZDROWAś MARYJA.
1903 r.
Ufundowana przez Michała i Katarzynę Mików.
Miejscowosc: Dąbrówka
Gmina: Stryszów
Powiat: wadowicki
Kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie PoczętejKapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie PoczętejKapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej