Kapliczka z figurą Chrystusa Nazareńskiego (Dąbrówka)
Położona w centrum wsi, na placu przed budynkiem, będącym m. in. siedzibą miejscowego sołectwa.
Polichromowana, z płaskorzeźbionym krucyfiksem na cokole figura Chrystusa Nazareńskiego. Dłonie Jezusa skrzyżowane na wysokości pasa. Głowa z koroną cierniową. Rzeźba osłonięta blaszanym daszkiem.
Pierwotnie stała na rozdrożu nieopodal kaplicy dworskiej. W obecne miejsce została przeniesiona w związku z pracami, związanymi ze zmianą przebiegu linii kolejowej Kraków - Zakopane, prowadzonymi przy budowie zbiornika "Świnna Poręba".
Miejscowosc: Dąbrówka
Gmina: Stryszów