Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Skawce)
Położona na malowniczej, małej łączce nad Śleszówką, w cieniu dwóch wysokich jaworów.
Polichromowana figura jest usytuowana na dużym postumencie, całość przesłonięta dwuspadowym daszkiem.
Ufundowana przez Szymona Proroka. Ponoć niegdyś w tym miejscu stała karczma na trakcie, wiodącym do kościoła w Mucharzu. Jako że mucharska parafia była ogromna, drogą tą zdążało na msze święte wielu podróżnych. Karczma prosperowała znakomicie, wodząc jednak wędrowców na pokuszenie i wielu z nich na nabożeństwo nie docierało... W końcu, gdy miarka się przebrała, karczma zapadła się pod ziemię. Widząc tak jawny znak bożego gniewu, miejscowi wystawili w tym miejscu kapliczkę, jako wotum przebłagalne za popełnione grzechy.
Miejscowosc: Skawce
Gmina: Mucharz
Powiat: wadowicki
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej.