Kapliczka z figurą Matki Bożej Różańcowej (Koziniec)
Położona ok. 200 m na płd. od kaplicy pw. Matki Bożej Różańcowej, przy drodze przez wieś, za ogrodzeniem jednego z domów.
Kapliczka z figurą Matki Bożej Różańcowej. Figura Matki Bożej polichromowana, osadzona na kolumnie. Osłonięta blaszanym daszkiem.
Napis fundacyjny głosi, że fundatorami kapliczki byli czterej członkowie rodziny Jamrozów. Miejscowi opowiadają, że jeden z nich, Antoni Jamróz, przeżył wielką tragedię - jego dzieci, bliźnięta, zostały zamordowane przez Niemców podczas II wojny światowej, a załamana żona zmarła niedługo później...
Miejscowosc: Koziniec
Gmina: Mucharz
Powiat: wadowicki
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Matki Bożej RóżańcowejKapliczka z figurą Matki Bożej RóżańcowejKapliczka z figurą Matki Bożej Różańcowej