Kapliczka z figurą Chrystusa Nazareńskiego (Lanckorona)
Współrzędne geograficzne: 49.841980, 19.710835
Położona w płd.-zach. częŚci zwartej zabudowy Lanckorony, za ogrodzeniem jednej z posesji po północnej stronie drogi, schodzącej w dolinę potoku Skawinka, przed jej drugą serpentyną.
Czterokondygnacyjna. Na drugiej kondygnacji (licząc od góry) znajduje się płaskorzeźbione przedstawienie Matki Bożej (od frontu), a na trzeciej - płaskorzeźby: Św. Józefa z Dzieciątkiem (od frontu), Św. Agnieszki (po lewej) i Św. Barbary (po prawej).
1916 r.
Ufundowana przez Józefa i Agnieszkę Pułczyńskich.
Miejscowosc: Lanckorona
Gmina: Lanckorona