Kapliczka domkowa pw. Św. Antoniego (Izdebnik)
Położona na płd.-zach. krańcach wsi, ponad drogą do Jastrzębi, po jej zachodniej stronie.
Zbudowana na planie kwadratu, potynkowana na biało. Wewnątrz, obok ołtarzyka, stoją rzeźby Świętych Stanisława i Wojciecha z wyposażenia starego koŚcioła.
Przełom XVIII i XIX w.
WczeŚniej stała tu kaplica drewniana, a jeszcze wczeŚniej, do 2. poł. XVII w., najstarszy koŚciół w Izdebniku.
Miejscowosc: Izdebnik
Gmina: Lanckorona
Powiat: wadowicki
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka domkowa pw. Św. AntoniegoKapliczka domkowa pw. Św. AntoniegoKapliczka domkowa pw. Św. AntoniegoKapliczka domkowa pw. Św. Antoniego