Kapliczka z figurą Matki Bożej Różańcowej z Dzieciątkiem (Tarnawa Dolna)
Położona Poniżej koŚcioła, obok domu nr 188 przy głównej drodze przez wieŚ.
Ufundowana przez proboszcza i parafian. Polichromowana, na cokole znajdują się płaskorzeźbione przedstawienia: Jezusa Nazareńskiego (od frontu; poniżej, pod tablicą fundacyjną, głowa Chrystusa w koronie cierniowej), Św. Józefa (po lewej; poniżej serce przebite sztyletem - symbol BoleŚci Matki Bożej), Św. Antoniego (po prawej; poniżej: krzyż, kotwica i serce - symbole trzech cnót: wiary, nadziei i miłoŚci) i Chrystusa Ukrzyżowanego (z tyłu; poniżej - kielich, symbolizujący przelaną krew Zbawiciela i księga Pisma świętego).
Miejscowosc: Tarnawa Dolna
Gmina: Zembrzyce