Kapliczka z figurą Matki Bożej (Budzów)
Położona na wsch. krańcach wsi, niedaleko granicy z Baczynem, przy drodze Zembrzyce - Biertowice.
Cokół kapliczki zdobi od frontu płaskorzeźba przedstawiająca Serce Maryi. W 2009 r. obiekt został poddany gruntownym pracom konserwatorskim, w wyniku których m.in. usunięto wierzchnią warstwę kolorową (kapliczka była wielokrotnie przemalowywana, obecnie, po konserwacji, pozostaje niepolichromowana).
Początek XX w.
Miejscowosc: Budzów
Gmina: Budzów
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej oraz prywatne zbiory Pana Józefa Kawy