Kapliczka z figurą Św. Floriana (Bieńkówka)
Położona nieco na wsch. od poprzedniej, przy drodze Budzów - Stróża.
Ufundowana przez Jana i Annę Malinów jako dziękczynienie za uchronienie od epidemii cholery. Polichromowana, trzyczęŚciowa. W częŚci Środkowej we wnęce od frontu znajduje się figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, a po bokach - płaskorzeźbione przedstawienia patronów fundatorów: Św. Jana Nepomucena (po lewej) i Św. Anny (po prawej). Analogicznie w częŚci dolnej, we wnęce od frontu stoi figura Św. Józefa z Dzieciątkiem, a po bokach płaskorzeźby: Chrystusa Nazareńskiego (po lewej) i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej (po prawej).
Miejscowosc: Bieńkówka
Gmina: Budzów
Kapliczka z figurą Św. FlorianaKapliczka z figurą Św. FlorianaKapliczka z figurą Św. FlorianaKapliczka z figurą Św. FlorianaKapliczka z figurą Św. Floriana