Kapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Lachowice)
Położona przy głównej drodze przez wieŚ, po jej płn.-zach. Stronie, w miejscu, w którym dochodzi od niej na płd. wsch. boczna, biegnąca wzdłuż Kapałów Potoku pomiędzy domy osiedla o tej samej nazwie.
Ufundowana przez Marcina Sobańskiego na gruncie ofiarowanym przez Pawła Kapałę, o czym zaŚwiadcza interesujący, archaiczny napis fundacyjny, umieszczony ponad wejŚciem. Wewnątrz polichromowana figura z okresu powstania kaplicy oraz nowa, drewniana płaskorzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego.
Miejscowosc: Lachowice
Gmina: Stryszawa
Kapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa Św. Anny z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem