Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Kuków)
Położona na Zdzieblu, ok. 150 m dalej na zach. od kapliczki z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, po tej samej, płn. stronie drogi Sucha Beskidzka - Żywiec, za ogrodzeniem jednej z posesji w os. Ligusówka.
Ufundowana przez Antoniego Bacę. Kamienna kapliczka składa się z niewysokiego czworobocznego cokołu z płyciznami, w których znajdują się płaskorzeźby: na froncie przedstawienie Serca Pana Jezusa, Św. Michała (po lewej) i Św. Agnieszki (po prawej). Na cokole stoi figura Matki Bożej trzymającej Dzieciątko Jezus, które w lewej ręce trzyma jabłko królewskie. Cała kapliczka jest polichromowana. Nad figurą znajduje się metalowy, półkoliście wygięty daszek wsparty na czterech prętach.
1918 r.
Ufundowana przez Antoniego Bacę
Miejscowosc: Kuków
Gmina: Stryszawa