Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Skawica)
Położona w zachodniej częŚci wsi, na roli U Czarnego, po południowo-wschodniej stronie drogi, ok. 500 m od skrzyżowania w centrum Skawicy.
Ufundowana przez Szymona i Agnieszkę Czarnych. Polichromowana, trzyczęŚciowa, w częŚci Środkowej z prostymi, niemal prymitywnymi płaskorzeźbionymi przedstawieniami Chrystusa Nazareńskiego (od frontu), Jana Chrzciciela (po lewej) i Matki Bożej z Dzieciątkiem (po prawej). Ponadto także i tu na słupie pojawiają się główki aniołków. Dodatkowego uroku tej kapliczce dodaje jeszcze oryginalny w swej prostej, kojarzącej się wręcz z dziecinną ręką, formie, sposób polichromowania.
Miejscowosc: Skawica
Gmina: Zawoja