Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Skawica)
Współrzędne geograficzne: 49.674091, 19.618208
Położona w zachodniej częŚci wsi, na roli U Czarnego, po południowo-wschodniej stronie drogi, ok. 500 m od skrzyżowania w centrum Skawicy.
Ufundowana przez Szymona i Agnieszkę Czarnych. Polichromowana, trzyczęŚciowa, w częŚci Środkowej z prostymi, niemal prymitywnymi płaskorzeźbionymi przedstawieniami Chrystusa Nazareńskiego (od frontu), Jana Chrzciciela (po lewej) i Matki Bożej z Dzieciątkiem (po prawej). Ponadto także i tu na słupie pojawiają się główki aniołków. Dodatkowego uroku tej kapliczce dodaje jeszcze oryginalny w swej prostej, kojarzącej się wręcz z dziecinną ręką, formie, sposób polichromowania.
1867 r.
Miejscowosc: Skawica
Gmina: Zawoja
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z DzieciątkiemKapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej