Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Skawica)
Położona na roli U Koczura, niespełna kilometr od poprzedniej, również po tej samej, północnej stronie drogi i również nad brzegiem Skawicy.
Trójkondygnacyjna, w Środkowej częŚci znajdują się płaskorzeźbione przedstawienia: Chrystusa Ukrzyżowanego ze Św. Marią Magdaleną pod Krzyżem (od frontu), Św. Łucji (po lewej), Św. Apolonii (po prawej) oraz ponownie Św. Marii Magdaleny (być może; wg "Zabytki powiatu wadowickiego" to Jan Nepomucen) na tylnej Ścianie postumentu, co jest rzadkoŚcią (zazwyczaj tylne częŚci kapliczek były pozbawione przedstawień figuralnych). Uwagę zwracają także wykute ponad płaskorzeźbami główki aniołków - jest to być może nawiązanie do prac kamieniarzy z Orawskiego Białego Potoku.
Według tradycji figura została postawiona w miejscu, w którym wody Skawicy trzykrotnie wyrzuciły na brzeg fragmenty innych kapliczek.
Miejscowosc: Skawica
Gmina: Zawoja