Kapliczka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej (Skawica)
Położona na północno-wschodnich krańcach wsi, po północnej stronie lokalnej drogi do Juszczyna, tuż za ostatnim domem na roli Limów (ok. 1 km od drogi Białka-Zawoja).
Pierwotna kapliczka ufundowana przez Jana Borowego, jako wotum za ocalenie życia podczas I wojny Światowej. Obecnie kapliczka ma formę umieszczonej na ceglanym postumencie, zwieńczonej maleńką wieżyczką szafki z gipsową figurką Matki Bożej wewnątrz.
1987 r. (obecny kształt); kapliczka stała w tym miejscu od 1915 r.
Miejscowosc: Skawica
Gmina: Zawoja
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka Matki Bożej Niepokalanie PoczętejKapliczka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej