Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Zubrzyca Górna)
Położona na północnych krańcach wsi, na Przełęczy Zubrzyckiej (876 m), przez którą biegnie granica Zubrzycy Górnej i Sidziny.
Ufundowana przez Błażeja i Annę Czarnych z Sidziny. Czterokondygnacyjna. W małej wnęce powyżej napisu fundacyjnego na drugiej kondygnacji (licząc od dołu) - płaskorzeźbione przedstawienie Chrystusa Upadającego pod Krzyżem, a obok niej, w Ścianach bocznych, postacie Św. Ignacego (po prawej) i Św. Jana Nepomucena (po lewej). Na trzeciej kondygnacji dalsze płaskorzeźby: Św. Anna ucząca czytać małą Marię (od frontu), Św. Antoni (po prawej) i Św. Błażej (po lewej). Całość wieńczy krucyfiks.
piaskowiec
Miejscowosc: Zubrzyca Górna