Kapliczka z figurą przedstawiającą Koronację Matki Bożej przez Trójcę świętą (Zubrzyca Górna)
Położona kilkaset metrów dalej od poprzedniej, po tej samej stronie drogi.
Ufundowana przez Jana i Ignacego Gyurcsaków (Dziurczaków). Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Trzyczęściowa - w części Środkowej znajdują się płaskorzeźbione przedstawienie Św. Michała (od frontu), a w części dolnej wykuto postacie patronów fundatorów: Św. Jana Nepomucena (po lewej) oraz Św. Ignacego (po prawej). Niestety w nie najlepszym stanie. Figura na słupie Grupa rzeźb koronacji Marii przez Trójcę Świętą w kompozycji symetrycznej. Po bokach antytetycznie Ojciec z globem i Syn z krzyżem, na osi u góry unosi się gołębica Ducha Świętego(umocowana na prętach żelaznych)., poniżej klęcząca Maria. Nad nią Ojciec i Syn podtrzymują koronę królewską. Rzeźby te osadzone są na płaskiej uskokowej głowicy, czworobocznego, dwukondygnacyjnego słupa- postumentu. W jego górnej kondygnacji w płytkiej niszy na ścianie licowej widnieje relief św. Michała Archanioła depczącego smoka. Przed pomnikiem reszta cementowego murku z owalnymi prześwitami.
piaskowiec, polichromia
Miejscowosc: Zubrzyca Górna