Kapliczka z figurą przedstawiającą Koronację Matki Bożej przez Trójcę świętą (Zubrzyca Górna)
Położona kilkaset metrów dalej od poprzedniej, po tej samej stronie drogi.
Ufundowana przez Jana i Ignacego Gyurcsaków (Dziurczaków). Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. TrzyczęŚciowa - w częŚci Środkowej znajdują się płaskorzeźbione przedstawienie Św. Michała (od frontu), a w częŚci dolnej wykuto postacie patronów fundatorów: Św. Jana Nepomucena (po lewej) oraz Św. Ignacego (po prawej). Niestety w nie najlepszym stanie.
Miejscowosc: Zubrzyca Górna
Gmina: Jabłonka