Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Zubrzyca Górna)
Położona po przeciwnej stronie kościoła, u podnóża podjazdu prowadzącego do niej od drogi Białka - Jabłonka, obok wejścia na cmentarz.
Krzyż z figurą Chrystusa, osłonięty łukowy blaskiem blaszanym, ustawiony na pryzmatycznej bazie nad niskim czworobocznym postumentem ujętym bocznymi profilami wolutowymi. Od frontu tego słupa u góry widnieje para uskrzydlonych główek anielskich: niżej od jego lica przylega płaskorzeźba Matki Bożej Bolesnej ze splecionymi rękoma. Pomnik wzniesiony na czworobocznym cokole z ryzalitem od frontu. Polichromia: krzyż beżowy, baza brązowa, postument niebieski, biała suknia i zielony płaszcz Matki Bożej z różową podszewką. Inskrypcja pierwotna fundacyjna na licu cokołu: „PAMIATKA / MILOSTIVEHO BOHA / 1875”; W CZASIE AMATORSKIEJ RESTAURACJI W 1994 R. pod naciskiem słowackiej działaczki Lidii Mszal „poprawiono” słowo „BOHA” na „LETA”.
piaskowiec, polichromia, blacha
Miejscowosc: Zubrzyca Górna
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski