Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana Jezusa (Zubrzyca Dolna)
Współrzędne geograficzne: 49.526371, 19.673685
Położona po wsch. stronie drogi Białka - Jabłonka, ok. 100 m na płn. od miejsca, w którym odgałęzia się od niej lokalna droga do Podwilka, za mostkiem.
Ufundowana przez Jana i Marię Malesów. Polichromowana, trzyczęŚciowa, w częŚci Środkowej znajdują się płaskorzeźbione przedstawienia patronów fundatorów: Matki Bożej Bolesnej (od frontu) i Jana Chrzciciela (po prawej) oraz Św. Andrzeja (po lewej).
1906 r.
Miejscowosc: Zubrzyca Dolna
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana JezusaKapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana JezusaKapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana JezusaKapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana JezusaKapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana JezusaKapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana JezusaKapliczka z figurą NajŚwiętszego Serca Pana Jezusa
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej