Kapliczka z figurą Trójcy świętej (Zubrzyca Dolna)
Położona niespełna 1 km na płd. od koŚcioła, po wsch. stronie drogi Białka - Jabłonka, obok domu nr 283.
Ufundowana przez ks. Wojciecha Zubrzyckiego, ówczesnego plebana parafii w Rabczycach, a później także w Lipnicy Wielkiej, na jego rodzinnym gruncie. Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Polichromowana. Na cokole płaskorzeźbiona postać Matki Bożej Wniebowziętej.
Miejscowosc: Zubrzyca Dolna
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski
Kapliczka z figurą Trójcy świętejKapliczka z figurą Trójcy świętejKapliczka z figurą Trójcy świętejKapliczka z figurą Trójcy świętejKapliczka z figurą Trójcy świętej