Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Podwilk)
Położona przy głównej drodze przez wieś, po jej płn. stronie, obok domu nr 230.
Ufundowana przez Józefa Knechtę. Na licu postumentu pod krzyżem u góry para rzeźbionych główek anielskich, niżej stojąca figura Matki Bożej Bolesnej oparta na niskim podium. Na froncie czworobocznego cokołu płycina na inskrypcję. Polichromia. Barwa krzyża imituje słoje drzewa, postument i cokół pokryte barwą ciemnoszarą (poprzednio zieloną), szaty figury maryjnej: różowa suknia, błękitny płaszcz z zieloną podszewką, czarne tło płyciny inskrypcyjnej. Inskrypcja: a. fundacyjna na licu cokołu: „Ku cte a chvale Boskej / vistavil JOSEF KNECHTA / 1871 r.”; b. renowacyjna z tyłu postumentu: „Fundator / Kubacka / JÓZEF /1998”.
piaskowiec, polichromia
Miejscowosc: Podwilk
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski