Kapliczka z figurą Św. Jana Nepomucena (Podwilk)
Położona przy głównej drodze przez wieś, po jej płn. stronie, niedaleko tzw. cmentarza chłopskiego.
Figura na słupie. Reminiscencje stylu barokowego i drobne elementy ornamentyki neoklasycznej. Posąg tytulacyjny z krucyfiksem i palmą męczeńską w dłoniach w szatach kanonicznych, stoi na ozdobnym podium. To zaś opiera się na niskim, masywnym słupie – postumencie. Na jego licu relief płonącego serca w promienistej glorii obłoków. Na bocznych słupach zwieńczonych łukami gzymsików z ząbkowanym fryzem siedzą dwa aniołki w glorii obłoków, trzymając atrybuty patrona: jeden z kłódką i palcem na ustach (symbole tajemnicy spowiedzi), drugi z kluczem. U podstaw tych słupów gruby ornament typu astragalu (perełkowania). Postument środkowy i boczne słupy mają rozczłonkowane własne cokoły, przy czym oś środkowa wysunięta ryzalitowo. Przed pomnikiem na ziemi spoczywa uszkodzona tablica z napisem fundacyjnym. Polichromia: figura św. Jana Nepomucena w typowych barwach: biel rokiety, czerń sutanny i biretu, brąz almacji; słupy malowane na sino, frontowe płyciny na zielono, gloria serca i obłoki na niebiesko. Inskrypcja wielowierszowa po łacinie, już nieczytelna.
piaskowiec, polichromia
Ufundowany przez Mihály Ambrossy, prefekta dominium Zamku Orawskiego.
Miejscowosc: Podwilk
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski
Kapliczka z figurą Św. Jana NepomucenaKapliczka z figurą Św. Jana NepomucenaKapliczka z figurą Św. Jana Nepomucena