Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka z figurą Św. Józefa (Podwilk)
Położona przy głównej drodze przez wies, po jej płn. stronie, w obrębie posesji nr 309.
Figura na słupie. Posąg św. Józefa z Dzieciątkiem na rękach wznosi się na płycie osadzonej na czworobocznym postumencie z wolutowym profilem bocznych ścian. Na licu płycina. U stóp figury na płycie wieńczącej słup widnieją uskrzydlone główki anielskie. Większą główkę umieszczono na licu górnej części słupa. Pomnik osadzony na czworobocznym cokole z ryzalitową płytą od frontu, a ten ulokowany na kamiennej płycie nagrobnej (wtórnie przeniesionej na pewno z cmentarza) Polichromia odnowiona ok. 2000 r. i ponownie w 2004 r.: figurę poprzednio wymalowano brązową farbą (płaszcz), zieloną (podszewka płaszcza), żółtą, czarne krawędzie płycin i wolut, natomiast powierzchni słupa i cokołu w naturalnej barwie piaskowca. Inskrypcja: a. fundacyjna na licowej płycie cokołu „IMPENSIS A. R.D. / IOS. SIMRAK PAR. / PODVLK HAEC / STATUA DIE 20 / ...AN 1820”; b. identyfikacyjna pod figurą: „S. IOSEPHUS”; c. relikt napisu na płycie grobowej: „Obiit 6 Mai 17...”.
piaskowiec, polichromia
Ufundowany przez księdza Józefa Simraka, kanonika spiskiego, wicearchidiakona Górnej Orawy, plebana Podwilka.
Miejscowosc: Podwilk
Gmina: Jabłonka