Kapliczka z figurą przedstawiającą Koronację Matki Bożej przez Trójcę świętą (Podwilk)
Położona przy głównej drodze przez wieŚ, po jej płn. stronie, w obrębie posesji nr 335, naprzeciwko odejŚcia drogi do Podsarnia.
Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Figura przedstawiająca Ukoronowanie Matki Bożej przez Trójcę świętą jest polichromowana osadzona na kamiennym cokole, na którym pod figura znajdują się płaskorzeźby przedstawiające aniołki.
Miejscowosc: Podwilk
Gmina: Jabłonka