Kapliczka z figurą przedstawiającą Koronację Matki Bożej przez Trójcę Świętą (Podwilk)
Położona przy głównej drodze przez wieś, po jej płn. stronie, w obrębie posesji nr 335, naprzeciwko odejścia drogi do Podsarnia.
Figura na słupie. Grupa rzeźb ukazujących Koronacją Marii przez Trójcę Święta w glorii obłoków z główkami anielskimi. Kompozycja symetryczna – na osi u dołu klęcząca Maria, u góry nad nią unosi się gołębica Ducha Świętego, po bokach Ojciec z globem w reku i Syn z krzyżem. Na głowicy czworobocznego postumentu z trzech stron widnieją uskrzydlone główki anielskie. Dolna część postumentu w formie czworobocznej bazy z obłymi krawędziami. Na licu bazy i samego słupa płyciny obramione żłobkiem. Pomnik stoi na dużym cokole, a ten na wykopanej w ziemię kamiennej bazie. Otacza go ażurowy murek kamienny z owalnymi prześwitami. Polichromia: poprzednia malatura z ok. 1985 r., obecnie po konserwacji. W grupie Koronacji – czerwień szaty Chrystusa i sukni Marii, błękit jej płaszcza, brązowy płaszcz i zielona tunika Boga Ojca. Na froncie murku wymalowany ornament pasowy i roślinny: zielona wstęga wokół prześwitów, w lunetach i narożach różowe kwiatki, poniżej zielono-różowe companule (dzwoneczki). Zachowano naturalną barwę piaskowca na postumencie i cokole. Inskrypcja fundacyjna na licu cokołu wewnątrz bordiury: „KU CTI A CHVALE NAJSVATEJSEJ TROJICI / POSTAVIT DAL ADALBERT SIZINKA / r. P.1879”.
piaskowiec, polichromia
Ufundowany przez Wojciech Sizinka, chłop z Podsarnia.
Miejscowosc: Podwilk
Gmina: Jabłonka