Kapliczka z figurą Św. Jana Nepomucena (Podwilk)
Położona na brzegu Orawki.
Figura na słupie. Mała figura tytulacyjna w szatach kanoniczych z krucyfiksem tulonym do piersi. Osadzona na wysokim i wąskim słupie czworobocznym z głowicą kostkową o wklęsłym wykroju. Słup umieszczony na wysokim i wąskim cokole z krawędzią ujętą w profilowany wałek. Słup i cokół mają przekroje kwadratowe. Wyraźna dominanta wertykalna. Na ścianach postumentu w płytkim reliefie campanule w odwróconym układzie. Na cokole ozdobne płyciny medalionowe uwite z łodyg liściastych. Polichromia uszlachetniona w czasie konserwacji. Figura: czerń sutanny i biretu, biel rokiety, brąz almucji; ornament roślinny zielony; zachowano naturalną barwę piaskowca na słupie. Inskrypcja fundacyjna na froncie cokołu: „ANNO / 1773 / DIE 12 / 8bris”.
piaskowiec, polichromia
Najprawdopodobniej fundacja szlacheckiej rodziny Wilczków (ex-sołtysiej).
Miejscowosc: Podwilk
Gmina: Jabłonka