Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Lipnica Mała)
Współrzędne geograficzne: 49.528301, 19.622080
Położona przy głównej drodze przez wieś, obok domu nr 387.
Ufundowana przez Józefa Morawę. Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Krzyż z prymitywną figurą Chrystusa, na licu jego podstawy relief serca z krzyżykiem. Osadzony na czworobocznym postumencie – słupie z wolutowymi profilami bocznymi. Na licu tego słupa główki anielskie, niżej posąg Matki Bożej Bolesnej, załamującej dłonie. Boki postumentu zdobią płyciny z rozetkami. Pomnik ulokowany na czworobocznym cokole. Polichromia: naturalna barwa piaskowca, jedynie złoto nimbu, biel perizonium i skrzydełek anielskich, czerwień sukni i błękit płaszcza Marii.
piaskowiec, polichromia
1907 r.
Ufundował Józef Morawa, miejscowy chłop.
Miejscowosc: Lipnica Mała
Gmina: Jabłonka