Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Jabłonka)
Położona na wsch. krańcach wsi, przy drodze wojewódzkiej nr 957, po jej płn. stronie, za małym mostkiem na skraju zagajnika, przy granicy z Piekielnikiem.
Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku.Wysoki krzyż z figurą Chrystusa, umieszczony na czworobocznym postumencie. Na licu jego głowicy – płaskorzeźba uskrzydlonych główek anielskich. Na licu postumentu stoi figura Matki Bożej Bolesnej ze skrzyżowanymi dłońmi na piersi, wsparta na półkolistej konsoli. Pomnik ustawiony na czworobocznym cokole. Polichromia: położona po 1990 r. brązowy krzyż, postument i cokół, zielona plina głowicy i konsola, biała suknia, błękitny płaszcz i welon Matki Bożej. Inskrypcja na licu cokołu: data „1887”, zapewne renowacyjna.
piaskowiec, polichromia
Najprawdopodobniej ufundowana przez Andrzeja Hladowczaka.
Miejscowosc: Jabłonka
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski
Kapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa UkrzyżowanegoKapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego