Kapliczka domkowa pw. Matki Bożej Różańcowej (Jabłonka)
Położona przy drodze krajowej nr 7, ok. 500 m dalej od poprzedniej, po przeciwnej stronie szosy, ponad stromą skarpą, opadającą ku miejscu, w którym do Czarnej Orawy uchodzi potok Wisielec
Duża kapliczka, zamknięta trójbocznie, z czworoboczną wieżą, zwieńczoną strzelistym hełmem jest budowlą noszącą cechy stylu neogotyckiego. We wnęce nad wejściem znajduje się polichromowana figura św. Jana Nepomucena z 1908 r., zaś wewnątrz - ołtarz, w którym znajduje się figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, flankowana figurami świętych: Antoniego (po lewej) i Jana Chrzciciela (po prawej), a na ścianach - oleodruki, podpisane po słowacku i węgiersku. Wyposażenie wnętrza trudno obejrzeć osobiście, ponieważ kapliczka jest zazwyczaj zamknięta, a szyby w drzwiach i oknach są wykonane z materiału, nie pozwalającego zajrzeć do środka.
kamienna otynkowana
XIX w.
Miejscowosc: Jabłonka
Gmina: Jabłonka