Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Jabłonka)
Położona przy drodze krajowej nr 7, wybiegającej z Jabłonki na płn. wsch., w stronę Orawki, ok. 1 km od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 957, po wsch. stronie szosy, na rogu ul. Górskiej.
Kapliczka jest mała, drewniana, z krytym gontem dachem, zwieńczonym baniastym hełmem z latarnią. Wewnątrz figura Chrystusa Upadającego pod Krzyżem oraz - na Ścianach - spore malowidła ludowe, przedstawiające dwie Święte kobiety, adorujące Chrystusa (zapewne - Matkę Bożą i Marię Magdalenę) oraz Ducha świętego w postaci Gołębicy pod rodzajem baldachimu, podtrzymywanego przez aniołki.
początek XIX w.
Miejscowosc: Jabłonka