Kapliczka z figurą Św. Józefa z Dzieciątkiem (Jabłonka)
Położona 500 m na zach. od poprzedniej, na wzniesieniu na łuku drogi.
Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Figura na słupie. Posąg św. Józefa z Dzieciątkiem na ramieniu, stoi na ogzymsowanej plincie czworobocznego postumentu. Słup ten osadzono na dwustopniowym cokole. Ściany słupa skośnie zwężone ku górze. Polichromia wielokrotnie zmieniana, kładziono farby olejne, niszcząc tworzywo z piaskowca. W ostatnim czasie były to farby: różowa tunika świętego i żółć jego płaszcza, zieleń głowicy słupa i cokołu, ugier postumentu. Inskrypcja fundacyjna na licu cokołu: „Ku čti a chvale / Jozefa vistavil / Ignacy Jablonsky Kasperek / r. B. 1878”.
piaskowiec, polichromia
1878 r .
Ufundował Ignacy Jabłoński zwany Kasperek, gospodarz z osiedla Gęste Domy.
Miejscowosc: Jabłonka
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski
Kapliczka z figurą Św. Józefa z DzieciątkiemKapliczka z figurą Św. Józefa z DzieciątkiemKapliczka z figurą Św. Józefa z DzieciątkiemKapliczka z figurą Św. Józefa z Dzieciątkiem