Kapliczka z figurą Chrystusa Ukrzyżowanego (Chyżne)
Położona ok. 800 m dalej od poprzedniej, po tej samej stronie ulicy, obok domu nr 64.
Prawdopodobnie pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Krzyż z figurą Chrystusa na rozczłonowanym cokole, umocowany na niskim czworobocznym postumencie. Na licu postumentu w płycinie arkadowej płaskorzeźba Serca Maryi [postać stojąca]. Postument opiera się na niemal kubicznym cokole. Na licu cokołu okrągły medalion z reliefowym popiersiem św. Józefa z Dzieciątkiem. Pomnik otoczony kolistym płotkiem metalowym. Polichromia: barwy szat Maryi: biały welon, różowa suknia, błękitny płaszcz. Brak inskrypcji.
piaskowiec, polichromia
ok. XIX w.
Ufundowana przez Ignacego Sobczaka
Miejscowosc: Chyżne